18-03-2009 Asseco Prokom Sopot-PBG Basket Poznań

Asseco Prokom Sopot-PBG Basket Poznań 91:84

18.03.2009

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Asseco Prokom Sopot pokonał PBG Basket Poznań 91:84 (30:18, 23:18, 22:27, 16:21).

Dla obu zespołów mecz ten nie miał wielkiego znaczenia i trudno się dziwić, że obaj szkoleniowcy potraktowali ten mecz nieco luźniej. W zespole PBG tylko w pierwszej kwarcie zagrał Adam Wójcik, znacznie krócej niż zwykle grał też Wojciech Szawarski. Szansę występu dostali za to Stanisław Prus i Marcin Flieger, którzy ostatnio grali bardzo niewiele. Poznaniacy ustępowali Mistrzowi Polski od początku meczu, ale do 8. minuty przewaga gospodarzy nie była duża (22:17). Dopiero końcówka pierwszej kwarty pozwoliła sopocianom, wśród których brylował znakomicie trafiający z dystansu Logan zbudować większą przewagę. W pierwszej połowie wśród poznaniaków najlepiej spisywał się Gerald Brown, który był nie tylko bezbłędny w rzutach, ale także popisywał się asystami i zbiórkami. Udane wejście zanotował też Prus - po raz pierwszy w sezonie trafił za 3 punkty i miał też 2 asysty. Do przerwy Prokom prowadził jednak 53:36.

Gdy na początku trzeciej kwarty dwa razy za 3 punkty trafił Logan i przewaga Prokomu sięgnęła 23 punktów, wydawało się, że emocji już nie będzie. Jednak odpowiedź poznaniaków była znakomita - dzięki serii punktów szybko zmniejszyli straty do ok. 10 punktów. Koszykarze PBG Basket poprawili nie tylko skuteczność w stosunku do pierwszej połowy, ale o wiele lepiej spisywali się w walce na tablicach. Po kolejnych punktach Brannena, McLeana i Kitzingera w czwartej kwarcie Prokom prowadził już tylko różnicą 4 punktów (88:84), ale nie starczyło już czasu, by odrobić wszystkie straty.

Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Rafała Bigusa, który do 9 punktów dodał aż 13 zbiórek. Dobrze spisywał się też Alex McLean. Po meczu okazało się, że nawet zwycięstwo PBG Basket nie dałoby poznaniakom awansu na 11. miejsce w tabeli, gdyż Stal Ostrów wygrała mecz z Polonią Warszawa.

Punkty dla PBG Basket zdobyli: McLean 15(2), Brown 14(2), Szawarski 11(2), Brannen 11(1), Kitzinger 10(2), Bigus 9, Davis 6, Prus 3(1), Smorawiński 3(1), Flieger 2, Wójcik 0.

Punkty dla Prokomu zdobyli: Logan 25(5), Burke 13, Woods 13, Ewing 11(1), Brazelton 10(1), Dylewicz 9(1), Burrell 4, Zamojski 3(1), Łapeta 3, Szczotka 0.