3-07-2015 Lech Poznań-APOEL Nikozja

Utworzono: sobota, 26, wrzesień 2015 Poprawiono: sobota, 26, wrzesień 2015 Karol Burchardt Drukuj E-mail

LECH POZNAŃ-APOEL NIKOZJA 0:0

3.07.2015

W pierwszym z dwóch zaplanowanych spotkań pomiędzy tymi drużynami Lech zremisował z APOELem Nikozja 0:0.

Pierwsza połowa nie obfitowała w klarowne sytuacje bramkowe. Początek spotkania to lekka przewaga cypryjczyków, ale pierwszą groźną sytuację stworzył Kolejorz. Akcja Jana Bednarka, który w dniu dzisiejszym występował na prawej obronie, oraz Dariusza Formelli została jednak powstrzymana przed polem karnym Mistrza Cypru. W 11 minucie Kolejorz miał świetną szansę na zdobycie bramki. Przed szansą na pokonanie bramkarza stanął David Holman, jednak w sytuacji sam na sam uderzył za lekko i bez problemów jego strzał obronił bramkarz. W 15 minucie spotkania wyśmienitym podaniem popisał się Dariusz Dudka, który uruchomił Denisa Thomallę. Po raz kolejny górą był jednak golkiper, który zatrzymał Niemca przed polem karnym. Pierwszą połowę więc możemy określić jako dość bezbarwną.

W przerwie Maciej Skorża dokonał czterech zmian: Krzysztofa Kotorowskiego zastąpił Mateusz Lis, Tamasa Kadara zastąpił Marcin Kamiński, Abdula Aziza Tetteha zastąpił Jakub Serafin a Darko Jevticia Marcin Robak. I to właśnie Lech wszedł dobrze w drugie 30 minut. W 32 minucie świetną akcją popisał się Szymon Drewniak, który uruchomił Denisa Thomallę. Jego kąśliwy strzał obronił bramkarz gości. Dosłownie sekundy później świetną indywidualną akcję dał Dariusz Formella, piłka zmierzała w prawe okienko bramki APOELu, jednak świetną interwencją popisał się ponownie świetnie dysponowany golkiper. Ostatnią wartą uwagi akcję przeprowadził APOEL. Cypryjczycy popisali się świetną "klepką" czym minęli linię obrony Lecha. Jeden gracz znalazł się sam na sam z Lisem, jednak w ostatniej chwili czysto interweniował Dariusz Dudka.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Lech zremisował z APOELem 0:0.

Lech Poznań - APOEL Nikozja 0:0 (0:0)

Skład Lecha: Krzysztof Kotorowski (31' Mateusz Lis) - Jan Bednarek, Tamas Kadar (31' Marcin Kamiński), Maciej Wilusz, Dariusz Dudka - Abdul Aziz Tetteh (31' Jakub Serafin), Szymon Drewniak - Darko Jevtić (31' Marcin Robak), David Holman, Dariusz Formella - Denis Thomalla (45' Niklas Zulciak)