4-07-2015 Lech Poznań-APOEL Nikozja

Poprawiono: sobota, 26, wrzesień 2015 Drukuj E-mail

LECH POZNAŃ-APOEL NIKOZJA 3:0(1:0)

4.07.2015

W ostatnim meczu sparingowym podczas obozu przygotowawczego do sezonu 2015/2016 Mistrz Polski pokonał w Gniewinie Mistrza Cypru - APOEL Nikozja 3:0. Bramki dla niebiesko-białych strzelili Marcin Kamiński, Denis Thomalla oraz Dawid Kownacki.

Początek spotkania to wyrównana walka w środku pola. Obydwie drużyny stwarzały sobie relatywnie mało sytuacji do strzelenia bramki. Największe zagrożenie na lewej flance stwarzał szkocki obrońca Barry Douglas, którego podanie w 7. minucie dało szansę na strzelenie bramki Dawidowi Kownackiemu. Najlepszy strzelec Kolejorza podczas obozu przygotowawczego nie trafił jednak do bramki Mistrzów Cypru. Na kolejną dobrą szansę musieliśmy czekać aż do 33. minuty, kiedy to ponownie Douglas z rzutu rożnego idealnie zacentrował na głowę Marcina Kamińskiego, a ten bez najmniejszych problemów pokonał Codinę. Jedyną szansę na strzelenie bramki w pierwszej połowie Cypryjczycy stworzyli sobie w 43. minucie. Groźnie prawą flanką przedzierał się kapitan APOELu Charalabidis, minął Barry'ego Douglasa, lecz jego dośrodkowanie było zdecydowanie za lekkie i nie sprawiło żadnych problemów powracającemu do bramki Kolejorza Jasminowi Buriciowi. Do przerwy więc Kolejorz prowadził 1:0.

W przerwie Maciej Skorża dokonał trzech zmian. Jasmina Buricia zastąpił Maciej Gostomski, Kaspra Hamalainena Darko Jevtić, zaś Marcina Robaka Denis Thomalla. Pierwszą groźną akcję w drugiej połowie miał APOEL. Po podaniu Luisa Leala główkował Argentyńczyk De Vincenti, ale jego strzał wylądował daleko od bramki świeżo wprowadzonego Gostomskiego. W 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed groźną szansą stanął Luis Leal, jednak jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi Mistrza Polski. Sekundy później kolejną dobrą akcją popisał się Barry Douglas. Jego dośrodkowanie znalazło Szymona Pawłowskiego, jednak strzał skrzydłowego Lecha minął bramkę Mistrza Cypru. Po chwili lechici dopięli jednak swego. Po pięknej koronkowej akcji Mistrza Polski, świetne dośrodkowanie Karola Linettego wykorzystał Denis Thomalla, dla którego był to pierwszy gol w niebiesko-białych barwach.

Mistrz Polski nie zaprzestał swoich ataków. Zaledwie 4 minuty później groźną akcją popisał się Dawid Kownacki, który bardzo dobrze minął obronę Cypryjczyków, jednak jego dośrodkowania nie sięgnął Denis Thomalla. W 67. minucie Maciej Skorża dokonał szóstej zmiany - Szymona Pawłowskiego zmienił David Holman. Węgier błyskawicznie zaprezentował się widowni zgromadzonej na "Arenie Mistrzów" i po rzucie różnym dla APOELu popędził z kontrą na bramkę Cypryjczyków. W ostatniej chwili powstrzymał go jednak Papafotis.

W 75. minucie po błędzie obrony APOELu, Denis Thomalla wyszedł sam na sam z bramkarzem Cypryjczyków, minął bramkarza, zdołał dośrodkować do Kownackiego, jednak w ostatniej chwili strzał z linii bramkowej zablkowali obrońcy. Stare porzekadło mówi jednak "co się odwlecze, to nie uciecze" i zaledwie 60 sekund później Kownacki popisał się wyśmienitym strzałem z dystansu i podwyższył wynik na 3:0 dla Mistrza Polski.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Kolejorz wygrał swój ostatni mecz na zgrupowaniu w Gniewinie.

Lech Poznań - APOEL Nikozja 3:0 (1:0)

Bramki: Kamiński 33', Thomalla 56', Kownacki 76'

Skład Lecha: Jasmin Burić (46' Maciej Gostomski) - Kebba Ceesay (63' Dariusz Dudka), Tamas Kadar, Marcin Kamiński (81' Maciej Wilusz), Barry Douglas (81' Jan Bednarek) - Łukasz Trałka (81' Jakub Serafin), Karol Linetty (63' Abdul Aziz Tetteh) - Dawid Kownacki (81' Niklas Zulciak), Kasper Hamalainen (46' Darko Jevtić), Szymon Pawłowski (67' David Holman) - Marcin Robak (46' Denis Thomalla)