23-11-2014 Piast Gliwice-Lech Poznań

Poprawiono: środa, 16, luty 2022 Drukuj E-mail

PIAST GLIWICE-LECH POZNAŃ 3:2

23.11.2014

W meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań przegrał w Gliwicach z Piastem 2:3, choć do przerwy poznaniacy prowadzili 1:0.

Przerwa na mecze reprezentacji nie wytrąciła Lecha z rytmu i poznaniacy w czwartym kolejnym spotkaniu szybko objęli prowadzenie. W Gliwicach udało się to w 3 minucie. Na prawej stronie uwolnił się Lovrencsics i płasko zagrał do Hamalainena, który huknął w poprzeczkę. Do piłki dopadł Pawłowski i mocnym strzałem umieścił ją w siatce. Piast mógł bardzo szybko wyrównać. W 5 minucie w znakomitej okazji strzeleckiej znalazł się Martinez, ale uderzył obok słupka. To była jedyna szansa gliwiczan w pierwszej połowie. Lech miał jeszcze dwie, by podwyższyć prowadzenie. W 39 minucie Cifuentes obronił strzał Lovrencsicsa, a tuż przed przerwą hiszpańskiego bramkarza po raz drugi w meczu uratowała poprzeczka po uderzeniu Hamalainena i do przerwy Kolejorz schodził z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 47 minucie doprowadzili do wyrównania. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wilczek i strzałem głową doprowadził do wyrównania. 3 minuty później napastnik Piasta zagrał prostopadle do Szeligi, błąd popełnił Kamiński, a skrzydłowy gliwiczan w sytuacji sam na sam nie dał szans Gostomskiemu. Kamiński odkupił swoje winy w 68 minucie, gdy mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Cifuentesa. Asystę przy tym trafieniu zaliczył wprowadzony chwilę wcześniej Keita. Lech poszedł za ciosem i w 70 minucie ponownie mógł prowadzić, jednak strzał Jevticia z dogodnej pozycji w ostatniej chwili zablokował obrońca. Kolejorz do końca walczył o pełną pulę, jednak w 86 minucie nadział się na kontrę i gola na wagę zwycięstwa strzelili gospodarze. Vassiljev popisał się kapitalnym długim podaniem do Podgórskiego, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Gostomskiego. Na wyrównanie zabrakło już czasu i po raz pierwszy w Ekstraklasie Lech przegrał z Piastem.

Piast Gliwice - Lech Poznań 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Pawłowski (3), 1:1 Wilczek (47), 2:1 Szeliga (50), 2:2 Kamiński (68), 3:2 Podgórski (86)