25-04-2014 Lech Poznań-Wisła Kraków

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0

25.04.2014

Lech był zdecydowanym faworytem spotkania z Wisłą i potwierdził to już w pierwszym kwadransie. W 7 minucie piłka przypadkowo w polu karnym trafiła do Teodorczyka, ten uprzedził Miśkiewicza i głową skierował piłkę do siatki. 4 minuty później dwójkową akcję Teodorczyka i Hamalainena niefortunnie przerwał Uryga i kompletnie zaskoczył Miśkiewicza. Wisła pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 23 minucie, ale strzał Stilica w ostatniej chwili zablokował Kędziora. Mimo dwubramkowego prowadzenia Kolejorza gra przez większość czasu toczyła się na połowie wiślaków. Lechici byli bliżej strzelenia trzeciej bramki niż krakowianie pierwszej. Najlepszą okazję w 35 minucie zmarnował Pawłowski, który znalazł się w dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu Claasena, ale głową uderzył niecelnie.

Druga połowa wyglądała inaczej niż pierwsza. Przewaga Lecha nie była już tak miażdżąca. Mecz nieco się wyrównał, jednak sytuacje bramkowe stwarzał tylko Kolejorz. W 60 minucie na 3:0 mógł podwyższyć Pawłowski, któremu świetnie podał Hamalainen, ale skrzydłowy Lecha uderzył tylko w boczną siatkę. W 78 minucie poznaniacy zdobyli trzeciego gola. Z prawej strony dokładnie dośrodkował wprowadzony chwilę wcześniej Lovrencsics, a zamykający akcję Hamalainen sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 2 minuty później Fin mógł podwoić swój dorobek bramkowy po znakomitym podaniu Lovrencsicsa, jednak próba lobowania Miśkiewicza była nieudana. W 85 minucie powinno być 4:0, jednak ze znakomitych podań Lovrencsicsa nie skorzystali Claasen oraz Hamalainen, których strzały obronił Miśkiewicz.

Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Teodorczyk (7), 2:0 Uryga (11-samobójcza), 3:0 Hamalainen (78)

Widzów: 19 015

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Żółte kartki: Trałka, Linetty - Burdenski, Guerrier, Burliga

Lech: Krzysztof Kotorowski – Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora – Łukasz Trałka (90. Dimitrije Injac), Karol Linetty – Szymon Pawłowski (81. Dariusz Formella), Kasper Hamalainen, Daylon Claasen – Łukasz Teodorczyk (75. Gergo Lovrencsics)

Wisła: Michał Miśkiewicz – Łukasz Burliga, Michał Czekaj, Alan Uryga, Piotr Brożek (46. Michał Szewczyk, 66. Danijel Klarić) – Ostoja Stjepanović, Fabian Burdenski (59. Rafał Boguski) – Emmanuel Sarki, Semir Stilić, Wilde Guerrier – Paweł Brożek