15-11-2008 AZS Koszalin-PBG Basket Poznań

15.11.2008

AZS Koszalin-PBG Basket Poznań 84:76

W 11. kolejce PLK AZS Koszalin pokonał PBG Basket Poznań 84:76  (19:21, 18:24, 24:8, 23:23).

Punkty dla PBG Basket zdobyli: Jones 15(3), Bigus 15, Wójcik 14, Davis 12(1), Mowlik 6(2), Radwan 6, Mocnik 4(1), Flieger 4, Prus 0.

Punkty dla AZS-u zdobyli: Milicic 19(3), Reese 14(2), Arabas 13(2), Mojica 10, Oduok 8, Diduszko 8, Łuszczewski 6, Swanson 4, Mróz 2, Bogdan 0.

Poznanicy z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tylko w pierwszej połowie meczu. Byli bardzo skuteczni w rzutach za 2 punkty, mieli przewagę na tablicach, a punkty zdobywało ośmiu zawodników. Dzięki temu PBG Basket prowadziło po 20 minutach 37:45. Niestety, fatalna trzecia i początek czwartej kwarty spowodowały, że gospodarze nie tylko odrobili straty, ale zyskali kilkunastopunktową przewagę. Przez pierwsze 13 minut drugiej połowy koszalinianie zdobyli 35 punktów przy zaledwie 11 punktach PBG. W końcówce poznaniacy próbowali jeszcze odrabiać straty, udało się odrobić część strat (78:74 na minutę przed końcem), ale skutecznie egzekwowane rzuty wolne przez Milicica w ostatniej minucie pozwoliły gospodarzom utrzymać bezpieczną przewagę.

PBG wystąpił w Koszalinie bez kontuzjowanych Amerykanów McLeana oraz Brannena. Zabrakło także Szawarskiego, który też narzeka na zdrowie. W kadrze meczowej był natomiast Smorawiński, ale po raz pierwszy w tym sezonie nie pojawił się na parkiecie.