22-12-2008 Turów Zgorzelec-PBG Basket Poznań

TURÓW ZGORZELEC-PBG BASKET POZNAŃ 64:72

22.12.2008

W meczu 16. kolejki PLK wicemistrz Polski Turów Zgorzelec przegrał z PBG Basket Poznań 64:72 (16:19, 20:12, 15:19, 13:22).

Punkty dla PBG Basket zdobyli: Wójcik 20, Brown 11, Szawarski 10(2), Davis 10, Mocnik 6(2), McLean 6, Brannen 5, Jones 2, Bigus 2, Smorawiński 0.

Punkty dla Turowa zdobyli: Kitzinger 18(2), Harris 9(2), Drobnjak 9(1), Turek 6, Daniels 6, Roszyk 4, Bailey 4, Bochno 3(1), Witka 3(1), Milijkovic 2.

Trwa świetna passa PBG Basket w rundzie rewanżowej. W drugim kolejnym meczu poznańscy koszykarze odnieśli zwycięstwo, choć to wicemistrzowie Polski ze Zgorzelca byli faworytem spotkania. Przez 40 minut żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. W 4. kwarcie przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów przy wyniku remisowym. Dopiero 4 skutecznie egzekwowane rzuty wolne przez Adama Wójcika pozwoliły PBG Basket na uzyskanie przewagi, której już poznaniacy nie oddali do końca meczu. PBG Basket nie tylko niespodziewanie wygrał z Turowem, ale zwyciężył na tyle wysoko, że ma korzystny bilans dwumeczu z zespołem ze Zgorzelca (pierwsze spotkanie wygrał Turów 70:64), co może mieć znaczenie w przypadku, gdyby oba zespoły miały na koniec sezonu równą liczbę zwycięstw.