23-09-2012 lech poznan-pogon szczecin

Poprawiono: środa, 16, luty 2022 Drukuj E-mail
23.09.2012
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1

W spotkaniu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1:1. Poznaniacy prowadzili 1:0 po golu Bartosza Ślusarskiego. Wyrównał Donald Djousse.

Mecz rozpoczął się dla poznaniaków znakomicie. Już w 6 minucie po ciekawie rozegranym rzucie rożnym i precyzyjnym dośrodkowaniu Henriqueza głową piłkę do siatki skierował Ślusarski. Kolejorz długo jednak nie cieszył się z prowadzenia. Cztery minuty później z pozoru niegroźna akcja Pogoni zakończyła się bramką. Edi dośrodkował z prawej strony, a Djousse wykorzystał błąd Burica, uprzedził go i głową skierował piłkę do pustej bramki. Szczecinianie po golu wyrównującym uwierzyli w siebie i to oni częściej gościli na połowie rywala. W 27 minucie mogli nawet prowadzić. Znów precyzyjnie dośrodkował Edi i do strzału głową doszedł Frączczak. Burić jednak się zrehabilitował za sytuację z 10 minuty i w świetnym stylu sparował to uderzenie. Okazja Pogoni pozytywnie podziałała na lechitów, którzy wzięli się do roboty. W 29 minucie po dośrodkowaniu z wolnego Lovrencsicsa, w polu karnym niepilnowany był Ceesay, ale Gambijczyk głową uderzył obok słupka. Pięć minut później Kolejorz powinien prowadzić. Ceesay idealnie zagrał za plecy obrońców i Ślusarski znalazł się w sytuacji sam na sam z Janukiewiczem, który jeszcze dodatkowo się poślizgnął. Napastnik Lecha z łatwością go minął, ale zamiast prawą nogą skierować piłkę do bramki, szukał swojej lepszej lewej. Na to było już za późno i ostatecznie trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę potem bliski zdobycia bramki był Lovrencsics, którego techniczny strzał zza pola karnego przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą szczęścia próbował Ceesay, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z rzutu rożnego był niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo jak kończyła pierwsza, czyli od ataków Lecha. Już w 49 minucie Lech powinien ponownie objąć prowadzenie. Lovrencsics świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Możdżenia, ten idealnie wycofał piłkę do Toneva, który jednak uderzył zbyt słabo i Janukiewicz złapał piłkę. Trzy minuty po kolejnym ciekawie rozegranym rzuci rożnym, Bułgar zrewanżował się podaniem do Możdżenia, którego strzał z 8 metrów w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Pogoni. Goście odpowiedzieli w 57 minucie. Kapitalnym podaniem popisał się Edi i Frączczak znalazł się w sytuacji sam na sam z Buricem. Pomocnik Pogoni jednak niepotrzebnie próbował podawać zamiast strzelać i całą sytuację wyjaśnił Wołąkiewicz. Trzy minuty później z dystansu strzelał Rogalski, ale Burić na raty obronił to uderzenie. W 62 minucie pecha mieli poznaniacy. Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa z rzutu wolnego do uderzenia ładnie złożył się Trałka, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Sześć minut później świetna zespołowa akcja lechitów i podanie prostopadłe Możdżenia wyprowadziło Bereszyńskiego do sytuacji sam na sam, jednak interweniujący na skraju pola karnego bramkarz Pogoni był skuteczny, a nadbiegający Lovrencsics nie miał jak skierować piłki do opuszczonej przez Janukiewicz bramki. W 69 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Edi i goście musieli grać w osłabieniu. Lech próbował to natychmiast wykorzystać. W 73 minucie po dośrodkowaniu Henriqueza z rzutu rożnego bliski szczęścia był Trałka, jednak głową minimalnie chybił. W 74 minucie trener Mariusz Rumak w miejsce Toneva na boisko desygnował Reissa, dla którego był to pierwszy występ w barwach Kolejorza po blisko czterech latach. Kolejorz w ostatnim kwadransie właściwie nie schodził z połowy Pogoni. W 77 minucie technicznie uderzał Lovrencsics, ale zbyt słabo by zaskoczyć Janukiewicz. Sześć minut później Węgier precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał głową Trałki minimalnie minął słupek bramki gości. Mimo szaleńczych ataków do ostatniego gwizdka poznaniakom nie udało się już zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Ślusarski (6), 1:1 Djousse (10)

Widzów: 28112

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Żółte kartki: Ślusarski, Tonev - Edi

Czerwona kartka: Edi (69-za drugą żółtą)

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń (82. Jakub Wilk), Łukasz Trałka, Rafał Murawski, Aleksandar Tonev (74. Piotr Reiss) - Gergo Lovrencsics, Bartosz Ślusarski (65. Bartosz Bereszyński)

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Maciej Dąbrowski, Hernani, Przemysław Pietruszka - Maksymilian Rogalski, Adam Frączczak - Takafumi Akahoshi (76. Wojciech Golla), Edi Andradina, Robert Kolendowicz - Donald Djousse (59. Mouhamadou Traore, 71. Adrian Budka)