23-09-2013 Piast Gliwice-Lech Poznań

23.09.2013

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2

W spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Gliwicach z Piastem 2:0. Obie bramki dla Kolejorza zdobył Łukasz Teodorczyk. To było pierwsze wyjazdowe zwycięstwo lechitów w tym sezonie.

Oba zespoły zaczęły to spotkanie dość ostrożnie. Piast w pierwszych minutach miał kilka stałych fragmentów gry, ale zupełnie nie stwarzał po nich zagrożenia. Lech z kolei rozkręcał się z każdą minutą. Sygnał ostrzegawczy wysłali gospodarzom Hamalainen oraz Lovrencsics, jednak ich strzały z ostrego kąta nie mogły przynieść powodzenia. Przyniósł za to stały fragment gry, który przynajmniej w teorii miał być mocniejszą stroną gliwiczan. W 15 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, Lovrencsics idealnie dośrodkował na nogę Teodorczyka, a ten technicznym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Treli i wyprowadził Lecha na prowadzenie. Zdobyta bramka uspokoiła grę lechitów, którzy absolutnie zdominowali boiskowe wydarzenia. W 18 minucie Kolejorz był bliski podwyższenia prowadzenia, jednak Trela w ostatniej chwili uprzedził Claasena, a strzał Lovrencsicsa do opuszczonej już bramki był niecelny. Piast w pierwszej połowie stworzył sobie tylko jedną sytuację, ale strzał Wilczka został zablokowany. Do przerwy więc Kolejorz absolutnie zasłużenie prowadził.

Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli lechici. Podopieczni Mariusza Rumaka szybko chcieli podwyższyć prowadzenie i rozstrzygnąć losy meczu. Już w pierwszych 5 minutach swoich szans nie wykorzystali Teodorczyk i Hamalainen. W 53 minucie Kolejorz w końcu dopiął celu. Lechici urządzili sobie kanonadę w polu karnym Piasta. Trela najpierw świetnie obronił strzał Teodorczyka, potem w jeszcze lepszy sposób odbił dobitkę Hamalainena, aż w końcu skapitulował po kolejnej poprawce Teodorczyka. Dwubramkowe prowadzenie jeszcze bardziej rozluźniło poznaniaków, którzy nie pozwalali absolutnie na nic fatalnie grającym gospodarzom i Kolejorz z nadspodziewaną łatwością sięgnął po pierwszy komplet punktów na wyjeździe w tym sezonie.

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Teodorczyk (15), 0:2 Teodorczyk (53)

Widzów: 5185 (w tym 470 kiboli Kolejorza)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółta kartka: Wilczek

Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień (89. Rabiola), Csaba Horvath, Jan Polak, Adrian Klepczyński - Mateusz Matras, Carles Martinez - Matej Izvolt (54. Pavol Cicman), Ruben Jurado, Tomasz Podgórski (73. Tomas Docekal) - Kamil Wilczek

Lech: Maciej Gostomski - Mateusz Możdżeń, Jan Bednarek, Hubert Wołąkiewicz, Luis Henriquez - Łukasz Trałka, Karol Linetty - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Daylon Claasen (80. Michał Jakóbowski) - Łukasz Teodorczyk (64. Bartosz Ślusarski)