27-10-2013 Lech Poznań-Legia Warszawa

Poprawiono: czwartek, 03, marzec 2022 Drukuj E-mail

27.10.2013

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1

W spotkaniu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań na własnym boisku zremisował 1:1 z Legią Warszawa. Goście prowadzili po golu Tomasza Jodłowca. Wyrównał Gergo Lovrencsics.

Od początku meczu inicjatywę przejęli poznaniacy. Już w 2 minucie Skabę sprawdził Lovrencsics, ale bramkarz gości był na posterunku. W 11 minucie bliski zdobycia bramki był Pawłowski, którego strzał z woleja efektownie obronił Skaba. 2 minuty później bramkarzowi Legii dopisało szczęście, gdy piłka po strzale Douglasa z rzutu wolnego zatrzymała się na słupku. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Kolejorza, później mecz się wyrównał. Legia w pierwszej połowie ani razu nie zagroziła bramce Lecha, a że z każdą minutą coraz większe problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych mieli poznaniacy, to do przerwy było 0:0.

Druga odsłona zaczęła się idealnie dla gości. W 47 minucie po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Kolejorza, w chaosie najlepiej odnalazł się Jodłowiec i z bliska głową skierował piłkę do siatki. Lech odpowiedział natychmiast. 3 minuty później do wyrównania doprowadził Lovrencsics, który z łatwością ograł w polu karnym Rzeźniczaka i mocnym strzałem nie dał szans Skabie. Legia mogła odzyskać prowadzenie w 56 minucie, jednak Dwaliszwili w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad poprzeczką. 2 minuty później równie znakomitą okazję zmarnował Brzyski, który dla odmiany uderzył obok słupka. Lech odpowiedział uderzeniem Teodorczyka z ostrego kąta, po którym Skaba sparował piłkę na rzut rożny. W 64 minucie fatalnie pomylił się Kamiński i Ojamaa znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Gostomskim, ale górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Kolejorza. W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła już zagrozić poważniej bramce rywala i mecz skończył sie remisem 1:1.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jodłowiec (47), 1:1 Lovrencsics (50)

Widzów: 38458

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Żółte kartki: Trałka, Ceesay - Rzeźniczak, Vrdoljak, Wawrzyniak

Lech: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Łukasz Trałka (88. Dimitrije Injac), Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics (88. Bartosz Ślusarski), Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (74. Karol Linetty) - Łukasz Teodorczyk

Legia: Wojciech Skaba - Łukasz Broź (27. Bartosz Bereszyński), Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec - Henrik Ojamaa (86. Michał Kucharczyk), Dominik Furman, Jakub Kosecki (80. Jakub Wawrzyniak) - Wladimer Dwaliszwili