29-01-2014 Lech Poznań-Xerez CD

Lech Poznań - Xerez CD 4:0

Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando poznaniaków. Lech na prowadzenie mógł wyjść już w 3 minucie, gdy po dośrodkowaniu Kędziory w dobrej sytuacji znalazł się Możdżeń, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy Xerez. 2 minuty później odpowiedzieli Hiszpanie, ale ich napastnik niepilnowany w polu karnym nie potrafił trafić w światło bramki. W 14 minucie Lech objął prowadzenie za sprawą Pawłowskiego, który pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem zza pola karnego. 10 minut później Pawłowski mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Kolejnym znakomitym dośrodkowaniem popisał się Kędziora, ale strzał Pawłowskiego głową był niecelny. Drugą bramkę poznaniacy zdobyli w 37 minucie. Do bezpańskiej piłki dopadł Teodorczyk, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Kownackiemu, który z kilku metrów dopełnił formalności i ustalił rezultat pierwszej połowy.

Druga odsłona powinna zacząć się od trzeciego gola. Idealnym podaniem za plecy obrońców błysnął Kamiński, jednak Claasen przelogował nie tylko bramkarza, ale również bramkę. Bardziej precyzyjny był w 59 minucie Lovrencsics. Akcję Lecha zaczął Linetty, który wyprowadził piłkę z własnej połowy i idealnie podał do Lovrencsicsa, a ten w sytuacji sam na sam strzałem po długim roku umieścił piłkę w bramce. Kwadrans później było już 4:0. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Lovrencsics idealnie dośrodkował na dalszy słupek, tam akcję zamykał Kamiński, który strzałem z woleja pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Zwycięstwo Lecha mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak w końcówce dogodnych szans nie wykorzystali Claasen oraz Formella.

Lech Poznań - Xerez CD 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pawłowski (14), 2:0 Kownacki (37), 3:0 Lovrencsics (59), 4:0 Kamiński (74)

Lech: Maciej Gostomski (46. Marcin Matysiak) - Tomasz Kędziora (68. Mateusz Możdżeń), Hubert Wołąkiewicz (46. Jan Bednarek), Manuel Arboleda (46. Marcin Kamiński), Luis Henriquez (46. Barry Douglas) - Łukasz Trałka (46. Szymon Zgarda), Dimitrije Injac (46. Karol Linetty) - Szymon Pawłowski (46. Daylon Claasen), Dawid Kownacki (46. Kasper Hamalainen), Mateusz Możdżeń (46. Gergo Lovrencsics) - Łukasz Teodorczyk (46. Dariusz Formella)