7-11-2015 GTK Gliwice-Biofarm Basket Poznań

Poprawiono: poniedziałek, 04, styczeń 2016 Drukuj E-mail

GTK GLIWICE-BIOFARM BASKET POZNAŃ 61:52

7.11.2015

Po stojącym na niskim poziomie spotkaniu Biofarm Basket Poznań przegrał na wyjeździe z GTK Gliwice w sobotnim spotkaniu I ligi koszykówki mężczyzn.

Przed ósmą kolejką goście mieli na swoim koncie trzy zwycięstwa i cztery porażki. Gospodarze legitymowali się nieco słabszym bilansem (2:4).

Oba zespoły niemal od samego początku prezentowały bardzo niską skuteczność i notowały sporo strat. Od początku zarysowała się przewaga miejscowych. Goście długo się rozkręcali, zdołali jednak wygrać drugą kwartę i na przerwę schodzili z 3-punktową stratą.

W drugiej połowie gliwiczanie zapewnili sobie zwycięstwo, trzeba jednak zaznaczyć, że nie pokazali nic nadzwyczajnego. Górę wzięło przede wszystkim doświadczenie, dzięki któremu GTK wykorzystywało błędy młodych koszykarzy z Poznania.

Po obecnej serii spotkań Biofarm Basket będzie klasyfikowany na 11. miejscu w tabeli. W I lidze rywalizuje 16 zespołów.

GTK Gliwice - Biofarm Basket Poznań 61:52 (17:11, 16:19, 12:12, 16:10)

GTK: Fraś 15, Pluta 14, Wróbel 10, Bodych 7, Załucki 6, Konsek 3, Ecka 2, Pabian 2, Radwański 2

Biofarm Basket: Metelski 14, Bręk 10, Fiszer 9, Wieloch 6, Stankowski 5, Smorawiński 3, Szymczak 3, Gruszczyński 2, Frąckowiak 0, Szydłowski 0.