19-11-2008 Sportino Inowrocław-PBG Basket Poznań

Poprawiono: czwartek, 03, marzec 2022 Drukuj E-mail

19.11.2008

Sportino Inowrocław-PBG Basket Poznań 74:63

W meczu 12. kolejki PLK Sportino Inowrocław pokonało po dogrywce PBG Basket Poznań 74:63 (18:13, 20:22, 11:11, 13:16,  dogrywka 12:1).

Punkty dla PBG zdobyli: Wójcik 23(1), Jones-Camacho 16(1), Davis 13(2), Mowlik 7(1), McLean 2, Bigus 2, Flieger 0, Radwan 0, Mocnik 0.

Punkty dla Sportino zdobyli: Miller 20(1), Żytko 16(2), Landry 14, Gomez 8(1), Świderski 5(1), Crenshaw 5(1), Obrzut 4, Wierzbicki 2, Robak 0.

Przez niemal całe spotkanie gospodarze prowadzili różnicą kilku punktów, jednak w końcówce czwartej kwarty poznaniacy nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Była wielka szansa na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, jednak zwłaszcza Wójcik zbyt często mylił się z rzutów wolnych (w całym meczu trafił tylko 6 z 14 wolnych). W ostatnich sekundach przy stanie 62:62 szansę na zdobycie zwycięskich punktów miał jeszcze Jones-Camacho, ale także nie trafił. W dogrywce w zespole poznańskim z powodu nadmiaru przewinień brakowało już Davisa, w trakcie dodatkowych 5 minut parkiet musiał opuścić także Jones-Camacho. O ile w trakcie regulaminowych 40 minut na parkiecie trwała wyrównana walka, to w dogrywce w sposób bezwzględny swoją wyższość wykazali gospodarze. W tej sytuacji sobotni mecz PBG Basket - Basket Kwidzyn będzie dla obu drużyn meczem "o życie". Oba kluby zajmują w tabeli dwa ostatnie miejsca, przy czym PBG Basket ma na koncie 2 zwycięstwa, natomiast Basket Kwidzyn tylko 1.